מובמנט

מובמנט בחולון

לצד שיעורי אומנויות הלחימה, צמחו שיעורי מובמנט מבוססי תורתו של עידו פורטל. האימונים לוקחים אתכם למסע בעקבות תנועה חזקה וחלקה כדי שתוכלו לנוע בקלילות, להגדיל טווחי תנועה ולהשיג שליטה מלאה בגופכם.

The Movement Approach – החופש מתחיל כאן

נסו לרגע לעצום עיניים ולהיזכר בהרגשה הזו, שהיא חלק טבעי מהילדות… תחושה של חופש וקלילות. תחושת מסוגלות.

בגישה התנועתית, מתרגלים ולומדים את הגופניות האנושית במגוון רחב של דרכים: אימונים ותרגולים מובנים, משחקים, חידות תנועה, עבודה עם בני זוג, אתגרים וחוויות – הכל מכוון להתפתחות, לתגליות, ולשחזור תחושת החופש הבסיסית והמופלאה הזו.

מעט מאוד גישות ושיטות אימון יכולות לטעון למגוון כה רחב ועשיר. הגישה התנועתית שואפת לתת למתאמנים סל שלם ורחב לתרגול והוויה.

מהם שיעורי מובמנט?

שיעורי התנועה משלבים עקרונות ואלמנטים מדיסיפלינות רבות כגון אומנויות לחימה, ריקוד, קרקס, התעמלות, יוגה ושיטות רבות נוספות. 

דרכם, אתם תוכלו במהלך השיעורים “להרוויח מכל העולמות”, ולקבל תובנות וכלים היוכלו לשנות לכם לא רק את הגוף – אלא את החיים!

Movement Classes - Lior Vardi - Holon - ליאור ורדי - שיעורי תנועה - חולון

השילוב שואף לאפשר תנועה רחבה ומשוחררת מחשיבה מקובעת. המרכיבים המשותפים לצורות תנועה שונות, מאפשרים למתאמנים לקבל “משקפיים” חדשות וחכמות יותר להתבוננות על תנועה, על תרגול, על כושר, ואפילו על המושג “הצלחה”.

רבבות אנשים בארץ ובעולם כבר אימצו את גישת התנועה; ספורטאים ידועים, מתאמנים אדוקים ואנשים מן השורה שרצו לשפר גמישות, כוח, מוביליות, סיבולת ושליטה כללית על הגוף, גילו הרחבת אופקים אפילו נוספת על כל אלו – בתוך מה שנקרא “Movement Culture”, תרבות התנועה. 

 

יתרונות השיעורים

הצילו את הגב שלכם

 You are as old as your spine-
הצילו את הגב שלכם:
 
חיזוק עמוד השדרה תורם משמעותית לעמידות ולמסוגלות של הגוף כולו. לימדו כיצד להגן על עמוד השדרה מפציעות ולעבוד איתו באופנים שלא דמיינתם.

להתחזק משמעותית

להתחזק באמת, להשתפר משמעותית
עם ההתמדה באימונים תגלו איך המושג ‘כוח’, הופך ליחסי ותלוי מיומנות. עם העמקה בשיטה תבינו שאין משמעות לאמירות כמו “אני חזק” או “אני חלש” – בשיטה זו כל אחד מוצא את המקומות בהם הוא יכול להתחזק, או להמיר את הרצון להתחזק בשיפורים מסוג אחר.

גמישות אמיתית

גמישות אמיתית והיכולת להשתמש בה
תגלו כמה משמעותיים טווחי תנועה וכמה חשוב לפתחם. יתרה מכך – תתבהר לכם חשיבותה של היכולת להשתמש מעשית בטווחים אלה.

גיוון ואתגר

גיוון ואתגר
אתגרים, שיפורים, או מסקנות ותובנות – כל אלו יובילו אתכם אל השלב הבא בדרך. לאט לאט תבינו ותחושו שתהליך הלמידה והשיפור הוא למעשה אינסופי.  

עומק ואיכות

עומק ואיכות
אימוני המובמנט יפתחו אצלכם הן את המיומנות של חיפוש האיכות הגבוהה בתנועות ובביצועים, והן את העומק ההבנתי של החומר הנלמד. האימונים יפתחו עם הזמן “אינטליגנציה תנועתית” גבוהה יותר, וכך יגבר קצב הלימוד של מיומנויות החדשות.

הגנה מפציעות

הגנה מפציעות
תלמדו להגן על מפרקים מפני פציעות בתוך תרגילים ולא רק מחוץ לתרגילים, ותתנסו במגוון רחב של תרגילים להגנה מפציעות ספורט או פגיעות הקשורות לפעילות גופנית.

האימון שמחוץ לאימונים

האימון שמחוץ לאימונים
 “גוף האדם לא נועד להסתפק בתזוזה של 45 דקות ביום, 3 פעמים בשבוע”. אורח החיים היושבני הוא מחלה רצינית ושיעורי התנועה הם תרופה עוצמתית ביותר.

אסתטיקה גופנית

גם אסתטיקה גופנית, אך זה לא העיקר
אחת התגליות שכנראה תפתיע אתכם ביותר היא שמטרות כמו כושר, חיטוב, ריבועים ושיפור במשקל, מתקבלות כבונוס לעשייה שיביאו עימם התרגולים והשיעורים.

מה לומדים?

תוך כדי התהליך, לומדים מיומנויות תנועתיות חדשות. הרבה מיומנויות. החל מעמידות ידיים, דרך תרגולי גמישות מתקדמים, זחילות והליכות בצורות שונות ומשונות, תמרונים של עמוד השדרה והגפיים, כפיפות נמוכות, גלגולים, איזונים על רגל אחת או יד, מעברי מכשולים, קטעי ריקוד, ועוד רבות!

גישת למידה ותרגול סינרגטית שכזו, יוצרת עם הזמן את ההבנה כי השלם בהחלט יכול להיות גדול מסכום חלקיו – והמתאמנים רוכשים כלים היכולים לשרת אותם לשנים רבות של התפתחות.

כל אחד מאלו יכול לתת לכם עולם ומלואו בתוך תרגול גופני:

מורה ובני זוג שמאמנים אתכם ומאיצים את ההתקדמות שלכם

לנסות ולהתנסות באופן חופשי בתוך חידות של תרגילי תנועה

למידת תבניות תנועה “פונקציונליות” (שימושיות) למגוון מצבי אימון ויום יום

להמציא לעצמכם את פתרונות התנועה הכי נוחים או יעילים עבורכם

לקדם ולפתור מצבי כאב, עייפות ונוקשות גופנית

להגביר את תחושת המסוגלות גם ביום יום – “חופש”

 פעילות גופנית תפסיק להיות משימה. זו לא דיאטה. תלמדו איך לשמר את הגוף שלכם במהלך היום, בכיף ומרצון 

אביעד פורמן - משאב מומלץ - Recommended - Aviad Furman - Movement Teacher - מורה לתנועה מובמנט אביעד

שליטה מלאה בגוף

כשמדובר בשמירה על אורח חיים פעיל, הנטייה כיום היא להתמקד באימון כושר ספציפי – יוגה, פילאטיס, כדורגל או כדורסל, קרוספיט או ריצה סביב השכונה. ולמרות גישה חד ממדית זו, אנחנו מתפלאים מדוע איננו מתפקדים היטב, או איך זה שאנו נפצעים בהתנסות בפעילות מסוג אחר. מכירים את אלה שניסו לצבוע לבד את הבית וסיימו את ההרפתקה בשלושה ימים של שכיבה דואבת במיטה עם גב תפוס?

על פי הגישה התנועתית לאימונים, במקום להגביל את עצמנו לתחום אחד מסוים – ריצה, קפיצה לרוחק או בטטאות כורסה למתקדמים, עלינו להתחיל לחשוב על עצמנו בתור בני אדם.

להגן על עצמכם מפני פציעות

בדיוק כפי שתזונה המבוססת בלעדית על  חסה – מאכל בריא לכל הדעות – לא תיטיב איתכם בשל חוסר גיוון תזונתי, כך גם שגרת אימונים המתמקדת בתנועה מבודדת ובתרגילים חוזרניים בלבד, תיצור בטווח הארוך חוסרים ובעיות.

וכל זה בהנחה שאתם בכלל מתאמנים, ולא מסתפקים בצפייה למרחקים ארוכים בערוץ הספורט…

שיעורי Movement מכוונים לפתור גם בעיות הנובעות מאורח החיים המודרני המכתיב ישיבה ממושכת או חוסר גיוון באימונים הגופניים.

גישת המובמנט שואפת להחליף את הדפוסים המזיקים האלה ב”תזונה מאוזנת” של תנועה כחלק מהחיים. השיטה מכוונת לשיפור יסודות המוביליות והגמישות, שיפור היישום של תנועה בחיי היום-יום, והיא מעצבת התניה של הגוף ליציבה נכונה ומותאמת יותר לסיטואציות מגוונות.

שיטת התרגול שואפת בין היתר לחזק את יכולת ההתמודדות בפועל עם משימות הנעשות מתוך יציבה “לא נכונה”, או יציבה לא-סימטרית במיוחד, על מנת ללמד את הגוף כיצד להתנהל ולהגן על עצמו בכל מצב.

השיעורים בחולון

לאחרונה חבר ליאור ורדי לאביעד פורמן, המנהל לשעבר של עידו פורטל ישראל, ויחדיו הם חנכו את שיעורי התנועה בחולון – בהדרכתם של אביעד עצמו, ושל אלעד לבנת.

אביעד פורמן - Aviad Furman - מובמנט חולון - Movement Holon - שיעורי מובמנט בחולון

אביעד פורמן, תלמידם של רועי גולדשמידט ועידו פורטל בשבע השנים האחרונות, מורה, מאמן, בעל ניסיון בהדרכת קבוצות ופרטיים, והיועץ המקצועי של נינג’ה ישראל. אביעד מלמד כיום מובמנט בנוף ים (הרצליה), והוא המנהל המקצועי של שיעורי התנועה בחולון.

אלעד לבנת, למד במשך שנים ישירות תחת עידו פורטל ואימן ב-Movement Israel. לאלעד יש נסיון בינלאומי כרקדן, יוצר ומורה למחול במסגרות כמו אנסמבל בת שבע, להקת המחול הקיבוצית, ענבל פינטו, Noord Nederland Dans, ותיאטרון הבימה.

אלעד לבנת מובמנט חולון בלט ריקוד עידו פורטל אימון - Elad Livnat Movement Holon ballet teacher ido portal tTRAINING